ADM7150ACPZ-3.3-R7
DigiKeys produktnummer
505-ADM7150ACPZ-3.3-R7TR-ND - Remsa och spole (TR)
505-ADM7150ACPZ-3.3-R7CT-ND - Remsbit (CT)
505-ADM7150ACPZ-3.3-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ADM7150ACPZ-3.3-R7
Beskrivning
IC REG LIN 3.3V 800MA 8-LFCSP-WD
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 800mA 8-LFCSP-WD (3x3)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ADM7150ACPZ-3.3-R7 Modeller
Kategori
Vilström - (Iq)
7 mA
Tillv.
Ström - drift (max)
12 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
PSRR
94dB-62dB (1kHz-1MHz)
Artikelstatus
Aktiv
Styrfunktioner
Aktivera
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Övertemperatur, kortslutning
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Antal regulatorer
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (max)
16V
Inkapsling/låda
8-WFDFN exponerad kontaktyta, CSP
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V