MAX8510EXK18+T
DigiKeys produktnummer
MAX8510EXK18+TR-ND - Remsa och spole (TR)
MAX8510EXK18+CT-ND - Remsbit (CT)
MAX8510EXK18+DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAX8510EXK18+T
Beskrivning
IC REG LINEAR 1.8V 120MA SC-70-5
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 120mA SC-70-5
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MAX8510EXK18+T Modeller
Kategori
Vilström - (Iq)
90 µA
Tillv.
PSRR
78dB-54dB (1kHz-100kHz)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Styrfunktioner
Aktivera
Artikelstatus
Aktiv
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur
Utgångskonfiguration
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Utgångstyp
Monteringstyp
Ytmontering
Antal regulatorer
1
Inkapsling/låda
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Spänning - ingång (max)
6V
Leverantörens enhetsförpackning
SC-70-5
Spänning - utspänning (min/fast)
1,8V