MAX6070AAUT25+T
DigiKeys produktnummer
MAX6070AAUT25+TTR-ND - Remsa och spole (TR)
MAX6070AAUT25+TCT-ND - Remsbit (CT)
MAX6070AAUT25+TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAX6070AAUT25+T
Beskrivning
IC VREF SERIES 0.04% SOT23-6
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Series spänningsreferens IC ±0,04% SOT-23-6
EDA-/CAD-modeller
MAX6070AAUT25+T Modeller
Kategori
Brus - 0,1 Hz till 10 Hz
4,8µVp-p
Tillverkare
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Brus - 10 Hz till 10 kHz
3µVrms
Spänning - ingång
2,8V-5,5V
Ström - matning
300µA
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TA)
Spänning - utspänning (min/fast)
2,5V
Inkapsling/låda
SOT-23-6
Ström - utgång
10 mA
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-6
Tolerans
±0,04%
Basproduktens nummer
Temperaturkoefficient
6ppm/°C