FSV8100V
DigiKeys produktnummer
FSV8100VTR-ND - Remsa och spole (TR)
FSV8100VCT-ND - Remsbit (CT)
FSV8100VDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FSV8100V
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 100V 8A TO2773
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 100 V 8A Ytmontering TO-277-3
Kategori
Omvänd återhämtningstid (trr)
19.64 ns
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
50 µA @ 100 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kapacitans @ Vr, F
672pF vid 4V, 1MHz
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Teknologi
Inkapsling/låda
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
100 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-277-3
Ström - likriktat medelvärde (Io)
8A
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-150°C
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
670 mV @ 8 A
Basproduktens nummer
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)