MAX17501ETEVKIT#
DigiKeys produktnummer
MAX17501ETEVKIT#-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAX17501ETEVKIT#
Beskrivning
EVAL BOARD FOR MAX17501E
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
MAX17501E Himalaya DC/DC, nedväxling 1 oisolerade utgångar Utgångar utvärderingskort
Kategori
Ström - utgång
500mA
Tillverkare
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Spänning - ingång
4,5V-60V
Serie
Regulatortopologi
Buck
Förpackning
Box
Frekvens - switchande
600kHz
Artikelstatus
Aktiv
Innehåll
Kort
Huvudsyfte
DC/DC, nedväxling
Använd IC / komponent
MAX17501E
Utgångar och typ
1 oisolerade utgångar
Basproduktens nummer
Spänning - utspänning
3,3V