MAX17501BATB+T
DigiKeys produktnummer
MAX17501BATB+TTR-ND - Remsa och spole (TR)
MAX17501BATB+TCT-ND - Remsbit (CT)
MAX17501BATB+TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAX17501BATB+T
Beskrivning
IC REG BUCK 5V 500MA 10TDFN
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Buck Spänningsregulator IC Positiv Fast 5V 1 Utgång 500mA 10-WFDFN exponerad kontaktyta
EDA-/CAD-modeller
MAX17501BATB+T Modeller
Kategori
Spänning - ingång (max)
60V
Tillv.
Spänning - utspänning (min/fast)
Serie
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Frekvens - switchande
600kHz
Artikelstatus
Aktiv
Synkron likriktare
Ja
Funktion
Step-down
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TJ)
Utgångskonfiguration
Positiv
Monteringstyp
Ytmontering
Topologi
Inkapsling/låda
Utgångstyp
Leverantörens enhetsförpackning
10-TDFN (3x2)
Antal utgångar
1
Basproduktens nummer
Spänning - ingång (min)
4,5V