LB Q99G.01-P1R1-35-1-5-R18
DigiKeys produktnummer
475-LBQ99G.01-P1R1-35-1TR-ND - Remsa och spole (TR)
475-LBQ99G.01-P1R1-35-1CT-ND - Remsbit (CT)
475-LBQ99G.01-P1R1-35-1DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LB Q99G.01-P1R1-35-1-5-R18
Beskrivning
LED BLUE CLEAR 0603 SMD
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Blue 470nm LED-indikation - diskret 2,85V 0603 (metrisk 1608)
Kategori
Spänning - fram (Vf) (Typ)
2,85V
Tillv.
Ström - test
5mA
Serie
Visningsvinkel
140°
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Våglängd - dominant
Färg
Våglängd - topp
466nm
Linsfärg
Färglös
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Linstransparens
Clear
Leverantörens enhetsförpackning
Millicandela-märkning
Storlek/dimension
L 1,60 x B 0,80mm
Linstyp
Rektangulär med plan topp
Höjd (max)
0,75mm
Linsstorlek
1,10mm x 0,80mm