GD VJLPL1.14-UNUO-34-1-350-R18
DigiKeys produktnummer
475-GDVJLPL1.14-UNUO-34-1-350-R18TR-ND - Remsa och spole (TR)
475-GDVJLPL1.14-UNUO-34-1-350-R18CT-ND - Remsbit (CT)
475-GDVJLPL1.14-UNUO-34-1-350-R18DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GD VJLPL1.14-UNUO-34-1-350-R18
Beskrivning
LED OSLON PURE 1414 BLUE 453NM
Detaljerad beskrivning
LED-belysning - färg null Blue 453nm (449nm-457nm) 0505 (metrisk 1313)
Kategori
Ljusflöde vid ström/temperatur
660mW (610mW-710mW)
Tillv.
Temperatur - test
25°C
Storlek/dimension
L 0,055" x B 0,055" (1,40 x 1,40mm)
Våglängd
453nm (449nm-457nm)
Höjd - monterad (max)
0,037" (0,95mm)
Ström - test
350mA
Termisk resistans för inkapsling
3,5°C/W
Spänning - fram (Vf) (Typ)
2,93V
Basproduktens nummer
Ström - max
1A