LMR-240-UF
DigiKeys produktnummer
1946-1063-10-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LMR-240-UF
Beskrivning
CABLE LMR-240 TPE 10'
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Koaxial Kabel 10,0' (3,05m) 50 Ohms
Kategori
Längd
10,0' (3,05m)
Tillverkare
Amphenol Times Microwave Systems
Mantelfärg
Svart
Serie
Ledarmaterial
Koppar, bar
Förpackning
Spole
Dielektriskt material
Skumpolyetylen (FPE)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Dielektrisk diameter
0,150" (3,81mm)
Kabeltyp
Koaxial
Skärmmaterial
Aluminum; koppar, förtennad
Mantelmaterial (isolering)
Termoplastisk elastomer (TPE)
VoP, utbredningshastighet
80.0
Manteldiameter (isolering)
0,240" (6,10mm)
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Skärmtyp
Fläta
Basproduktens nummer
Impedans
50 Ohms