PT10LV10-504A2020-PM-S
DigiKeys produktnummer
1993-PT10LV10-504A2020-PM-S-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PT10LV10-504A2020-PM-S
Beskrivning
TRIMMER 500KOHM 0.15W PC PIN TOP
Detaljerad beskrivning
500 kOhms 0,15W PC-stift Genomgående hål Trimpotentiometer Kol 1.0 Varv Toppjustering
Kategori
Temperaturkoefficient
±300ppm/°C
Resistans
500 kOhms
Effekt (Watt)
0,15W
Storlek/dimension
Rund - 0,406" diam. (10,30mm)
Tolerans
±20%