PT10MV10-504A2020-S
DigiKeys produktnummer
1993-PT10MV10-504A2020-S-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PT10MV10-504A2020-S
Beskrivning
TRIMMER 500KOHM 0.15W PC PIN TOP
Tillverkarens standardleveranstid
6 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
500 kOhms 0,15W PC-stift Genomgående hål Trimpotentiometer Kol 1.0 Varv Toppjustering
Kategori
Temperaturkoefficient
±300ppm/°C
Tillverkare
Amphenol Piher Sensing Systems
Antal varv
1.0
Serie
Justeringstyp
Toppjustering
Förpackning
Bulk
Resistiva material
Kol
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Resistans
500 kOhms
Termineringstyp
PC-stift
Effekt (Watt)
0,15W
Storlek/dimension
Rund - 0,406" diam. (10,30mm)
Tolerans
±20%