SFV16R-1STE1HLF
SFV16R-1STE1HLF
SFV16R-1STE1HLF
DigiKeys produktnummer
609-4313-2-ND - Remsa och spole (TR)
609-4313-1-ND - Remsbit (CT)
609-4313-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SFV16R-1STE1HLF
Beskrivning
CONN FFC BOTTOM 16POS 0.5MM R/A
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
16 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
EDA-/CAD-modeller
SFV16R-1STE1HLF Modeller
Kategori
Kabeländtyp
Konisk
Kontaktytbehandling
Tenn
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP), glasfylld, halogenfri
Typ böjlig flat, flat flex
FFC, FPC
Egenskaper
Noll infogningskraft (ZIF)
Spänningsvärde
50V
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, undre
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Antal positioner
16
Stigning
0,020" (0,50mm)
Strömklassning (Ampere)
0,5A
FFC, FCB-tjocklek
0,33mm
Höjd över kort
0,071" (1,80mm)