DB13W3PA00LF
DB13W3PA00LF
DB13W3PA00LF
DigiKeys produktnummer
609-5890-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DB13W3PA00LF
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 13POS SOLDER CUP
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
13 (10 + 3 ström) positioner D-Sub, kombination Stickdon (hanstift) kontaktdon
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DB13W3PA00LF Modeller
Kategori
Flänsfunktion
Hölje/skal (ogängad)
Tillv.
Terminering
Lödkopp
Serie
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Förpackning
Tråg
Kontaktytbehandling
Guld-palladium
Artikelstatus
Aktiv
Brandklassning av material
UL94 V-0
Kontaktdonsutförande
Strömklassning (Ampere)
7,5A per kontakt
Kontaktdonstyp
Stickdon (hanstift)
Egenskaper
Jordningsindenteringar
Antal positioner
Spänningsvärde
300V
Antal rader
2
Dielektriskt material
Termoplast
Monteringstyp
Kontaktmaterial
Mässing
Skalstorlek, kontaktlayout
3 (DB, B) - 13C3, 13W3
Arbetstemperatur
-55°C-125°C