DA15P564GTXLF
DigiKeys produktnummer
DA15P564GTXLF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DA15P564GTXLF
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 15POS R/A SOLDER
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
15 positioner D-Sub Stickdon (hanstift) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
DA15P564GTXLF Modeller
Kategori
Terminering
Lödmetall
Tillv.
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, tennpläterad
Serie
Kontaktytbehandling
Guld, GXT™
Förpackning
Tråg
Kontaktyta, tjocklek
Flash
Artikelstatus
Aktiv
Brandklassning av material
UL94 V-0
Kontaktdonsutförande
Strömklassning (Ampere)
5A per kontakt
Kontaktdonstyp
Stickdon (hanstift)
Dornavstånd
0,409" (10,40mm)
Antal positioner
Egenskaper
Kortlås, jordningsindenteringar
Antal rader
2
Spänningsvärde
300V
Monteringstyp
Dielektriskt material
Termoplast
Skalstorlek, kontaktlayout
2 (DA, A)
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Kontakttyp
Signal
Arbetstemperatur
-55°C-125°C