D50S90C6PX00LF
DigiKeys produktnummer
D50S90C6PX00LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
D50S90C6PX00LF
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 50POS VERT PRESS
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
50 positioner D-Sub Uttag (honuttag) kontaktdon
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
D50S90C6PX00LF Modeller
Kategori
Terminering
Tryckmontering
Tillv.
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, tenn-nickelpläterad
Serie
Kontaktytbehandling
Guld
Förpackning
Tråg
Kontaktyta, tjocklek
30,0µin (0,76µm)
Artikelstatus
Aktiv
Brandklassning av material
UL94 V-0
Kontaktdonsutförande
Strömklassning (Ampere)
5A per kontakt
Kontaktdonstyp
Uttag (honuttag)
Spänningsvärde
300V
Antal positioner
Färg
Svart
Antal rader
3
Dielektriskt material
Polybutylentereftalat (PBT)
Monteringstyp
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Skalstorlek, kontaktlayout
5 (DD, D)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C