D50S24A6GV00LF
DigiKeys produktnummer
D50S24A6GV00LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
D50S24A6GV00LF
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 50POS VERT SLDR
EDA-/CAD-modeller
D50S24A6GV00LF Modeller
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, tenn-nickelpläterad
Kontaktyta, tjocklek
30,0µin (0,76µm)
Strömklassning (Ampere)
5A per kontakt
Kontaktdonstyp
Uttag (honuttag)
Egenskaper
Kortlås
Antal positioner
Spänningsvärde
300V
Dielektriskt material
Polybutylentereftalat (PBT)
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Kontakttyp
Signal
Arbetstemperatur
-55°C-105°C