D15S33E6GX09LF | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | D15S33E6GX09LF-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | D15S33E6GX09LF |
Beskrivning | CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SOLDER |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | D15S33E6GX09LF Modeller |
Kategori | Skalmaterial, ytbehandling Stål, tenn-nickelpläterad |
Tillv. | Kontaktytbehandling Guld |
Serie | Kontaktyta, tjocklek 30,0µin (0,76µm) |
Förpackning Tråg | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Artikelstatus Aktiv | Strömklassning (Ampere) 5A per kontakt |
Kontaktdonsutförande | Dornavstånd 0,318" (8,08mm) |
Kontaktdonstyp Uttag (honuttag) | Egenskaper Kortlås, monteringsstöd |
Antal positioner | Spänningsvärde 300V |
Antal rader 2 | Färg Svart |
Monteringstyp | Dielektriskt material Termoplast |
Skalstorlek, kontaktlayout 2 (DA, A) | Kontaktmaterial Fosforbrons |
Kontakttyp Signal | Arbetstemperatur -55°C-125°C |