6E17C015SCF120
DigiKeys produktnummer
6E17C015SCF120-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
6E17C015SCF120
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SOLDER
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
15 positioner D-Sub Uttag (honuttag) kontaktdon
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
6E17C015SCF120 Modeller
Kategori
Terminering
Lödmetall
Tillv.
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Serie
Kontaktytbehandling
Guld
Förpackning
Box
Kontaktyta, tjocklek
15,0µin (0,38µm)
Artikelstatus
Aktiv
Brandklassning av material
UL94 V-0
Kontaktdonsutförande
Strömklassning (Ampere)
5A
Kontaktdonstyp
Uttag (honuttag)
Dornavstånd
0,318" (8,08mm)
Antal positioner
Egenskaper
Kortlås, avskärmat
Antal rader
2
Färg
Svart
Monteringstyp
Dielektriskt material
Polyamid (PA), nylon (glasfylld)
Skalstorlek, kontaktlayout
2 (DA, A)
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Kontakttyp
Signal
Arbetstemperatur
-55°C-105°C