10152265-1201HF
DigiKeys produktnummer
609-10152265-1201HFTR-ND - Remsa och spole (TR)
609-10152265-1201HFCT-ND - Remsbit (CT)
609-10152265-1201HFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
10152265-1201HF
Beskrivning
MINITEK127 1.27MM, VERTICAL HEAD
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 20 positioner 0,050" (1,27mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
10152265-1201HF Modeller
Kategori
Fästtyp
Push-Pull
Tillv.
Kontaktlängd - hopkoppling
0,120" (3,05mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,098" (2,50mm)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktform
Kvadrat
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
Flash
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Delning - hopkoppling
Kontaktmaterial
Mässing
Antal positioner
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA9T), nylon 9T
Antal rader
2
Egenskaper
Plocka och placera
Radmellanrum - hopkoppling
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Svart
Mantling
Okapslad
Strömklassning (Ampere)
1A per kontakt
Monteringstyp
Spänningsvärde
125VAC