10142348-010LF
DigiKeys produktnummer
609-10142348-010LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
10142348-010LF
Beskrivning
CONN RCPT HSG 10POS
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 Rektangulära kontakter - höljen Uttag Svart 0,100" (2,54mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
10142348-010LF Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Radmellanrum
0,096" (2,43mm)
Tillv.
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Serie
Kontaktterminering
Crimp
Förpackning
Påse
Fästtyp
Spärrhake
Artikelstatus
Aktiv
Färg
Svart
Kontaktdonstyp
Egenskaper
Terminalpositionslås (TPA)
Kontakttyp
Honuttag
Isoleringsmaterial
Termoplast
Antal positioner
Arbetstemperatur
-40°C-130°C
Stigning
0,100" (2,54mm)