10046971-001LF
10046971-001LF
10046971-001LF
DigiKeys produktnummer
609-2863-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
10046971-001LF
Beskrivning
CONN EDGE DUAL FML 64POS 0.100
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
64 (ström) positioner Hona Kontakt Ospecificerat - dubbel kant Guld 0,100" (2,54mm) Svart
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
10046971-001LF Modeller
Kategori
Utläsning
Dubbelt
Tillverkare
Amphenol ICC (FCI)
Monteringstyp
Genomgående hål
Serie
Terminering
Böjt stift, lödning
Förpackning
Tråg
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling
Guld
Korttyp
Ospecificerat - dubbel kant
Kontaktyta, tjocklek
30,0µin (0,76µm)
Kön
Hona
Kontakttyp
Cantilever
Antal positioner/bricka/rad
32
Färg
Svart
Antal positioner
64 (ström)
Arbetstemperatur
-5°C-105°C
Korttjocklek
0,062" (1,57mm)
Material - isolering
Termoplast
Antal rader
2
Basproduktens nummer
Stigning
0,100" (2,54mm)