Bilden för L717DFC37P1ATN är inte tillgänglig
L717DFC37P1ATN
DigiKeys produktnummer
L717DFC37P1ATN-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
L717DFC37P1ATN
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 37POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
37 positioner D-Sub Stickdon (hanstift) kontaktdon
Strömklassning (Ampere)
7,5A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,406" (10,30mm)
Egenskaper
Jordningsindenteringar, monteringsstöd
Antal positioner
Spänningsvärde
300V
Skalstorlek, kontaktlayout
4 (DC, C)
Mässing
Flänsfunktion
Hölje/skal (ogängad)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C