DILB32P-223TLF | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 609-5428-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | DILB32P-223TLF |
Beskrivning | CONN IC DIP SOCKET 32POS TINLEAD |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 32 (2 x 16) Positioner DIP, 0,6" (15,24mm) radavstånd Uttag Förtennade ben Genomgående hål |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | DILB32P-223TLF Modeller |
Kategori | Terminering Lödmetall |
Tillverkare Amphenol ICC (FCI) | Delning - polstift 0,100" (2,54mm) |
Serie | Kontaktytbehandling - polstift Förtennade ben |
Förpackning Rör | Kontaktytbehandling, tjocklek - polstift 100,0µin (2,54µm) |
Artikelstatus Senaste tidpunkt för inköp | Kontaktmaterial - polstift Kopparlegering |
Typ DIP, 0,6" (15,24mm) radavstånd | Höljesmaterial Polyamid (PA), nylon |
Antal positioner eller stift (rutnät) 32 (2 x 16) | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Delning - hopkoppling 0,100" (2,54mm) | Längd termineringspolstift 0,124" (3,15mm) |
Kontaktytbehandling - hopkoppling Förtennade ben | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling 100,0µin (2,54µm) | Strömklassning (Ampere) 1 A |
Kontaktmaterial- hopkoppling Kopparlegering | Kontaktresistans 30mOhm |