DDM50S300 | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | DDM50S300-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | DDM50S300 |
Beskrivning | CONN D-SUB RCPT 50POS VERT SLDR |
Tillverkarens standardleveranstid | 13 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 50 positioner D-Sub Uttag (honuttag) kontaktdon |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | DDM50S300 Modeller |
Kategori | Flänsfunktion Hölje/skal (ogängad) |
Tillv. | Terminering Lödmetall |
Serie | Skalmaterial, ytbehandling Stål, gul kadmiumpläterad |
Förpackning Tråg | Kontaktytbehandling Guld |
Artikelstatus Aktiv | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Kontaktdonsutförande | Strömklassning (Ampere) 7,5A per kontakt |
Kontaktdonstyp Uttag (honuttag) | Spänningsvärde 300V |
Antal positioner | Dielektriskt material Termoplast |
Antal rader 3 | Kontaktmaterial Fosforbrons |
Monteringstyp | Arbetstemperatur -55°C-125°C |