D50S24A6GV00LF | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | D50S24A6GV00LF-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | D50S24A6GV00LF |
Beskrivning | CONN D-SUB RCPT 50POS VERT SLDR |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | D50S24A6GV00LF Modeller |
Kategori | Terminering Lödmetall |
Tillv. | Skalmaterial, ytbehandling Stål, tenn-nickelpläterad |
Serie | Kontaktytbehandling Guld |
Förpackning Tråg | Kontaktyta, tjocklek 30,0µin (0,76µm) |
Artikelstatus Aktiv | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Kontaktdonsutförande | Strömklassning (Ampere) 5A per kontakt |
Kontaktdonstyp Uttag (honuttag) | Egenskaper Kortlås |
Antal positioner | Spänningsvärde 300V |
Antal rader 3 | Färg Svart |
Monteringstyp | Dielektriskt material Polybutylentereftalat (PBT) |
Skalstorlek, kontaktlayout 5 (DD, D) | Kontaktmaterial Kopparlegering |
Kontakttyp Signal | Arbetstemperatur -55°C-105°C |