D37S13B4GV00LF
DigiKeys produktnummer
D37S13B4GV00LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
D37S13B4GV00LF
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 37POS R/A SOLDER
EDA-/CAD-modeller
D37S13B4GV00LF Modeller
Kontaktytbehandling
Guld
Serie
Kontaktyta, tjocklek
Flash
Förpackning
Tråg
Brandklassning av material
UL94 V-0
Strömklassning (Ampere)
5A per kontakt
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,409" (10,40mm)
Spänningsvärde
300V
Dielektriskt material
Polyester
Kontaktmaterial
Mässing
Kontakttyp
Signal
Arbetstemperatur
-55°C-125°C