98424-S52-12U
DigiKeys produktnummer
98424-S52-12U-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
98424-S52-12U
Beskrivning
CONN HEADER SMD 12POS 2MM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 12 positioner 0,079" (2,00mm)
EDA-/CAD-modeller
98424-S52-12U Modeller
Kontaktlängd - hopkoppling
0,157" (4,00mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,244" (6,20mm)
Förpackning
Rör
Artikelstatus
Föråldrad
15,0µin (0,38µm)
Egenskaper
Stansningsspår
Strömklassning (Ampere)
2A (AC/DC)
Spänningsvärde
200V (AC/DC)