98424-G52-14LF
98424-G52-14LF
98424-G52-14LF
DigiKeys produktnummer
609-5764-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
98424-G52-14LF
Beskrivning
CONN HEADER SMD 14POS 2MM
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 14 positioner 0,079" (2,00mm)
EDA-/CAD-modeller
98424-G52-14LF Modeller
Kontaktlängd - hopkoppling
0,157" (4,00mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,244" (6,20mm)
Förpackning
Bulk
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld, GXT™
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
30,0µin (0,76µm)
Egenskaper
Stansningsspår
Strömklassning (Ampere)
2A (AC/DC)
Spänningsvärde
200V (AC/DC)