98414-G06-20ULF | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 609-3108-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | 98414-G06-20ULF |
Beskrivning | CONN HEADER VERT 20POS 2MM |
Tillverkarens standardleveranstid | 10 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 20 positioner 0,079" (2,00mm) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | 98414-G06-20ULF Modeller |
Kategori | Kontaktlängd - hopkoppling 0,157" (4,00mm) |
Tillv. | Kontaktlängd - polstift 0,098" (2,50mm) |
Serie | Isoleringshöjd 0,232" (5,90mm) |
Förpackning Rör | Kontaktform Kvadrat |
Artikelstatus Aktiv | Kontaktytbehandling - hopkoppling Guld, GXT™ |
Kontaktdonstyp | Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling 30,0µin (0,76µm) |
Stil | Strömklassning (Ampere) 2A (AC/DC) |
Mantling Isolerkapslad - 4 väggar | Spänningsvärde 200V (AC/DC) |