77313-824-72LF
DigiKeys produktnummer
609-77313-824-72LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
77313-824-72LF
Beskrivning
CONN HEADER VERT 72POS 2.54MM
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 72 positioner 0,100" (2,54mm)
EDA-/CAD-modeller
77313-824-72LF Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,266" (6,75mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,114" (2,90mm)
Serie
Övergripande kontaktlängd
0,480" (12,19mm)
Förpackning
Bulk
Isoleringshöjd
0,100" (2,54mm)
Arbetstemperatur
-65°C-130°C
Strömklassning (Ampere)
3A per kontakt