R9C1T18/R-CT
DigiKeys produktnummer
945-R9C1T18/R-CT-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
R9C1T18/R-CT
Beskrivning
3W DC/DC-CONVERTER 'ECONOLINE' S
Tillverkarens standardleveranstid
6 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 2 Utgång 2,5-15,5V -2,5--15,5V 100mA, -12mA 8,5V - 18V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
R9C1T18/R-CT Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
1.5 W
Tillv.
Spänning - isolering
1.4 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Förpackning
Påse
Egenskaper
Justerbar utgång, fjärrstyrt tillslag/frånslag
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (med nedstämpling)
Typ
Isolerad modul
Effektivitet
52%
Antal utgångar
2
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (min)
8,5V
Inkapsling/låda
36-BSSOP (Bredd 0,295", 7,50mm)
Spänning - ingång (max)
18V
Storlek/dimension
L 0,51" x B 0,30" x H 0,14" (12,8 x 7,5 x 3,6mm)
Spänning - utspänning 1
Leverantörens enhetsförpackning
36-SSOP
Spänning - utspänning 2
-2,5--15,5V
Styrfunktioner
Aktivera, aktiv hög
Ström - utgång (max)
100mA, -12mA