20021121-00010T4LF | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 609-3729-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | 20021121-00010T4LF |
Beskrivning | CONN HEADER SMD 10POS 1.27MM |
Tillverkarens standardleveranstid | 10 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Stiftlistkontaktdon Ytmontering 10 positioner 0,050" (1,27mm) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | 20021121-00010T4LF Modeller |
Kategori | Fästtyp Push-Pull |
Tillv. | Kontaktlängd - hopkoppling 0,120" (3,05mm) |
Serie | Kontaktform Kvadrat |
Förpackning Rör | Kontaktytbehandling - hopkoppling Guld |
Artikelstatus Aktiv | Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling 10,0µin (0,25µm) |
Kontaktdonstyp | Kontaktytbehandling - polstift Tenn |
Kontakttyp Stift | Kontaktmaterial Kopparlegering |
Delning - hopkoppling | Isoleringsmaterial Termoplast |
Antal positioner | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Antal rader 2 | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Radmellanrum - hopkoppling | Isolering, färg Svart |
Antal inlästa positioner Alla | Strömklassning (Ampere) 1A per kontakt |
Stil | Spänningsvärde 125VAC |