10075025-G01-16ULF
DigiKeys produktnummer
609-2940-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
10075025-G01-16ULF
Beskrivning
CONN HEADER VERT 16POS 2MM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 16 positioner 0,079" (2,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
10075025-G01-16ULF Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,157" (4,00mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,079" (2,00mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,220" (5,60mm)
Förpackning
Rör
Kontaktform
Kvadrat
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld, GXT™
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
30,0µin (0,76µm)
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Delning - hopkoppling
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Antal positioner
Isoleringsmaterial
Termoplast
Antal rader
2
Egenskaper
Stansningsspår
Radmellanrum - hopkoppling
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal inlästa positioner
Alla
Isolering, färg
Natural
Stil
Strömklassning (Ampere)
2A (AC/DC)
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Spänningsvärde
200V (AC/DC)