10073599-040LF | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 609-10073599-040LF-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | 10073599-040LF |
Beskrivning | CONN RCPT HSG 40POS 2.00MM |
Tillverkarens standardleveranstid | 10 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 40 Rektangulära kontakter - höljen Uttag Svart 0,079" (2,00mm) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | 10073599-040LF Modeller |
Kategori | Radmellanrum 0,079" (2,00mm) |
Tillv. | Monteringstyp Frihängande (i serie) |
Serie | Kontaktterminering Crimp |
Förpackning Påse | Fästtyp Spärrhake |
Artikelstatus Aktiv | Färg Svart |
Kontaktdonstyp | Isoleringsmaterial Polyamid (PA66), nylon 6/6 |
Kontakttyp Honuttag | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Antal positioner | Anmärkning Kontakter säljes separat |
Stigning 0,079" (2,00mm) | Basproduktens nummer |