98417-G61-40ULF
DigiKeys produktnummer
98417-G61-40ULF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
98417-G61-40ULF
Beskrivning
CONN HEADER R/A 40POS 2MM
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 40 positioner 0,079" (2,00mm)
EDA-/CAD-modeller
98417-G61-40ULF Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,157" (4,00mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,098" (2,50mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,240" (6,10mm)
Förpackning
Rör
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld, GXT™
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
30,0µin (0,76µm)
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Antal positioner
Isoleringsmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Egenskaper
Stansningsspår
Isolering, färg
Grädde
Stil
Strömklassning (Ampere)
2A (AC/DC)
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Spänningsvärde
200V (AC/DC)