L717SDC37PA4CH3R | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | L717SDC37PA4CH3R-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | L717SDC37PA4CH3R |
Beskrivning | CONN D-SUB PLUG 37POS R/A SOLDER |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | L717SDC37PA4CH3R Modeller |
Kategori | Skalmaterial, ytbehandling Stål, tennpläterad |
Tillv. | Kontaktytbehandling Guld |
Serie | Kontaktyta, tjocklek Flash |
Förpackning Tråg | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Artikelstatus Aktiv | Strömklassning (Ampere) 3A |
Kontaktdonsutförande | Dornavstånd 0,318" (8,08mm) |
Kontaktdonstyp Stickdon (hanstift) | Egenskaper Kortlås, jordningsindenteringar |
Antal positioner | Spänningsvärde 250V |
Antal rader 2 | Färg Svart |
Monteringstyp | Kontaktform Stämplad |
Skalstorlek, kontaktlayout 4 (DC, C) | Dielektriskt material Termoplast (glasfylld) |
Kontakttyp Signal | Kontaktmaterial Mässing |
Flänsfunktion Kortets sida (M3) | Arbetstemperatur -55°C-125°C |