TJ0231030000G
TJ0231030000G
TJ0231030000G
DigiKeys produktnummer
TJ0231030000G-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TJ0231030000G
Beskrivning
TERM BLOCK PLUG 2POS 3.81MM
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2 Position plintblock Stickdon (honuttag) 0,150" (3,81mm) 180° Frihängande (i serie)
Kategori
Ström - UL
10 A
Tillverkare
Amphenol Anytek
Spänning - UL
300 V
Serie
Ledningsdimension eller -intervall - AWG
16-28 AWG
Förpackning
Bulk
Ledningsdimension eller omfång - mm²
1,5mm²
Artikelstatus
Aktiv
Färg
Svart
Typ
Stickdon (honuttag)
Arbetstemperatur
-40°C-115°C
Antal positioner
2
Kontaktytbehandling, hopsatt
Tenn
Positioner per nivå
2
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal nivåer
1
Skruvstorlek
M2
Stigning
0,150" (3,81mm)
Skalad ledningslängd
6-7mm
Stickdon, ledningsingång
180°
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Termineringstyp
Skruv
Höljesmaterial
Termoplast
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Isoleringshöjd
0,437" (11,10mm)
Ström - IEC
10,5A
Basproduktens nummer
Spänning - IEC
300 V