AZDC6-2AE-24D
DigiKeys produktnummer
3385-AZDC6-2AE-24D-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AZDC6-2AE-24D
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPST 12.5A 24V
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä DPST-NO (2 Form A) 24VDC Spiral Genomgående hål
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
AZDC6-2AE-24D Modeller
Kategori
Termineringstyp
PC-stift
Tillv.
Tätningsklassning
Tätad - fullt
Serie
Spiralisolering
Klass F
Förpackning
Rör
Aktiveringsnivå spänning
18VDC
Artikelstatus
Aktiv
Frigöringsnivå spänning
1,2VDC
Monteringstyp
Drifttid
30 ms
Spolspänning
Frånslagstid
10 ms
Kontaktform
DPST-NO (2 Form A)
Arbetstemperatur
-40°C-90°C
Kontaktklassning (ström)
12.5 A
Kontaktmaterial
Silvertennoxid (AgSnO)
Switchspänning
600VDC - Max.
Godkännande myndighet
CSA
Last - Max. switchning
7500W
Relätyp
Spolström
58.5 mA
Spolresistans
410 Ohms