AZ9422-1CE-24DF
DigiKeys produktnummer
3385-AZ9422-1CE-24DF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AZ9422-1CE-24DF
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 24V
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä SPDT (1 Form C) 24VDC Spiral Genomgående hål
Kategori
Termineringstyp
PC-stift
Tillv.
Tätningsklassning
Tätad - flusskydd
Serie
Spiralisolering
Klass F
Förpackning
Tråg
Aktiveringsnivå spänning
18VDC
Artikelstatus
Aktiv
Frigöringsnivå spänning
2,4VDC
Monteringstyp
Drifttid
10 ms
Spolspänning
Frånslagstid
5 ms
Kontaktform
SPDT (1 Form C)
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Kontaktklassning (ström)
20 A
Kontaktmaterial
Silvertennoxid (AgSnO)
Switchspänning
277VAC, 30VDC - Max..
Godkännande myndighet
CQC, CUR, TUV, UL
Last - Max. switchning
4700VA, 480W
Relätyp
Spolström
15 mA
Spolresistans
1.6 kOhms