ABS07AIG-32.768KHZ-6-T
DigiKeys produktnummer
535-ABS07AIG-32.768KHZ-6-TTR-ND - Remsa och spole (TR)
535-ABS07AIG-32.768KHZ-6-TCT-ND - Remsbit (CT)
535-ABS07AIG-32.768KHZ-6-TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ABS07AIG-32.768KHZ-6-T
Beskrivning
CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF SMD
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
32.768 kHz ±20ppm Kristaller 6pF 80 kOhms 2-SMD, utan ledning
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ABS07AIG-32.768KHZ-6-T Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 kOhms
Tillv.
Driftläge
Grundton
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Klassificeringar
AEC-Q200
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Typ
kHz kristall (justeringsgaffel)
Inkapsling/låda
Frekvens
32.768 kHz
Leverantörens enhetsförpackning
2-SMD (3,2x1,5)
Frekvenstolerans
±20ppm
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,059" (3,20 x 1,50mm)
Lastkapacitans
6pF
Höjd - monterad (max)
0,035" (0,90mm)