ABM8G-16.000MHZ-4Y-T3
DigiKeys produktnummer
535-10907-2-ND - Remsa och spole (TR)
535-10907-1-ND - Remsbit (CT)
535-10907-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ABM8G-16.000MHZ-4Y-T3
Beskrivning
CRYSTAL 16.0000MHZ 10PF SMD
Detaljerad beskrivning
16 MHz ±30ppm Kristaller 10pF 80 Ohms 4-SMD, utan ledning
EDA-/CAD-modeller
ABM8G-16.000MHZ-4Y-T3 Modeller
Kategori
Lastkapacitans
10pF
Tillv.
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Arbetstemperatur
-10°C-60°C
Frekvens
16 MHz
Frekvensstabilitet
±30ppm
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,098" (3,20 x 2,50mm)
Frekvenstolerans
±30ppm
Höjd - monterad (max)
0,039" (1,00mm)