ECS-160-10-33-AGL-TR
DigiKeys produktnummer
XC2928TR-ND - Remsa och spole (TR)
XC2928CT-ND - Remsbit (CT)
XC2928DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ECS-160-10-33-AGL-TR
Beskrivning
CRYSTAL 16.0000MHZ 10PF SMD
Detaljerad beskrivning
16 MHz ±25ppm Kristaller 10pF 80 Ohms 4-SMD, utan ledning
EDA-/CAD-modeller
ECS-160-10-33-AGL-TR Modeller
Kategori
Lastkapacitans
10pF
Tillv.
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Arbetstemperatur
-10°C-70°C
Frekvens
16 MHz
Leverantörens enhetsförpackning
4-SMD (3,2x2,5)
Frekvensstabilitet
±30ppm
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,098" (3,20 x 2,50mm)
Frekvenstolerans
±25ppm
Höjd - monterad (max)
0,031" (0,80mm)