ABM8-26.000MHZ-10-1-U-T
DigiKeys produktnummer
300-8230-2-ND - Remsa och spole (TR)
300-8230-1-ND - Remsbit (CT)
300-8230-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ABM8-26.000MHZ-10-1-U-T
Beskrivning
CRYSTAL 26.0000MHZ 10PF SMD
Detaljerad beskrivning
26 MHz ±10ppm Kristaller 10pF 50 Ohms 4-SMD, utan ledning
EDA-/CAD-modeller
ABM8-26.000MHZ-10-1-U-T Modeller
Kategori
Lastkapacitans
10pF
Tillv.
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-10°C-60°C
Frekvens
26 MHz
Frekvensstabilitet
±10ppm
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,098" (3,20 x 2,50mm)
Frekvenstolerans
±10ppm
Höjd - monterad (max)
0,031" (0,80mm)