ABM10-20.000MHZ-E20-T
DigiKeys produktnummer
535-9091-2-ND - Remsa och spole (TR)
535-9091-1-ND - Remsbit (CT)
535-9091-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ABM10-20.000MHZ-E20-T
Beskrivning
CRYSTAL 20.0000MHZ 10PF SMD
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
20 MHz ±20ppm Kristaller 10pF 100 Ohms 4-SMD, utan ledning
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ABM10-20.000MHZ-E20-T Modeller
Kategori
Lastkapacitans
10pF
Tillv.
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Serie
Driftläge
Grundton
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-20°C-70°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Typ
MHz kristall
Inkapsling/låda
Frekvens
20 MHz
Leverantörens enhetsförpackning
4-SMD (2,5x2)
Frekvensstabilitet
±20ppm
Storlek/dimension
L 0,098" x B 0,079" (2,50 x 2,00mm)
Frekvenstolerans
±20ppm
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)