ESHSR-0003C0-002R7 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Maxwell Technologies
I lager: 35 426
Datablad
Similar
Eaton - Electronics Division
I lager: 0
Datablad
Similar
Eaton - Electronics Division
3 F (EDLC) superkondensatorer 2.7 V Radial, kapslad 55mOhm 1000tim vid 85°C
ESHSR-0003C0-002R7
ESHSR-0003C0-002R7
DigiKeys produktnummer
589-1000-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ESHSR-0003C0-002R7
Beskrivning
CAP 3F -10% +20% 2.7V T/H
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Livslängd @ temp.
1000tim vid 85°C
Tillverkare
Maxwell Technologies
Terminering
PC-stift
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Artikelstatus
Föråldrad
Ledaravstånd
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
3 F
Storlek/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerans
-10%, +20%
Höjd - monterad (max)
0,846" (21,50mm)
Spänning - märkt
2.7 V
Arbetstemperatur
-40°C-65°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
55mOhm