HB0820-2R5305-R
DigiKeys produktnummer
283-3123-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HB0820-2R5305-R
Beskrivning
CAP 3F -10% +30% 2.5V T/H
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
3 F (EDLC) superkondensatorer 2.5 V Radial, kapslad 160mOhm vid 100 Hz 1000tim vid 70°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
HB0820-2R5305-R Modeller
Kategori
Livslängd @ temp.
1000tim vid 70°C
Tillverkare
Eaton - Electronics Division
Terminering
PC-stift
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
3 F
Storlek/dimension
0,335" diam. (8,50mm)
Tolerans
-10%, +30%
Höjd - monterad (max)
0,827" (21,00mm)
Spänning - märkt
2.5 V
Arbetstemperatur
-25°C-70°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
160mOhm vid 100 Hz