IPW60R080P7XKSA1
DigiKeys produktnummer
448-IPW60R080P7XKSA1-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IPW60R080P7XKSA1
Beskrivning
MOSFET N-CH 600V 37A TO247-3
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 600 V 37 A (Tc) 129W (Tc) Genomgående hål PG-TO247-3
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
IPW60R080P7XKSA1 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Visa tomma attribut
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 590µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
51 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±20V
Förpackning
Rör
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
2180 pF @ 400 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
129W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Genomgående hål
Drain till source-spänning (Vdss)
600 V
Leverantörens enhetsförpackning
PG-TO247-3
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
80mOhm vid 11,8A, 10V