IPW60R037P7XKSA1
DigiKeys produktnummer
448-IPW60R037P7XKSA1-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IPW60R037P7XKSA1
Beskrivning
MOSFET N-CH 650V 76A TO247-3
Tillverkarens standardleveranstid
61 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 650 V 76 A (Tc) 255W (Tc) Genomgående hål PG-TO247-3
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
IPW60R037P7XKSA1 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Visa tomma attribut
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 1,48mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
121 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±20V
Förpackning
Rör
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
5243 pF @ 400 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
255W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Genomgående hål
Drain till source-spänning (Vdss)
650 V
Leverantörens enhetsförpackning
PG-TO247-3
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
37mOhm vid 29,5A, 10V