ZP05S1200WB
DigiKeys produktnummer
3388-ZP05S1200WB-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ZP05S1200WB
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 5.04W
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 420mA 90-264VAC, 100-370VDC Ingång
Kategori
Tillämpningar
Hushållsapparater, ITE (kommersiell)
Tillverkare
Zettler Magnetics
Egenskaper
Universalingång
Serie
Arbetstemperatur
-25°C-50°C
Förpackning
Rör
Effektivitet
70%
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Typ
Kapslad
Inkapsling/låda
4-DIP modul
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 1,26" x B 1,07" x H 0,76" (32,1 x 27,1 x 19,3mm)
Spänning - ingång
90-264VAC, 100-370VDC
Godkännande myndighet
CE
Spänning - utspänning 1
12V
Standardnummer
Ström - utgång (max)
420mA
Nätreglering
±2%
Effekt (Watt)
5.04 W
Lastreglering
±3%