XZM-CT50A01
DigiKeys produktnummer
3388-XZM-CT50A01-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
XZM-CT50A01
Beskrivning
CURRENT SENSE TRANSFORMER
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
50 A 1000:1 Strömtransformatorer 50Hz-60Hz Genomgående hål
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
XZM-CT50A01 Modeller
Kategori
Strömklassning (Ampere)
50 A
Tillverkare
Zettler Magnetics
Varvförhållande - primär:sekundär
1000:1
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål
Förpackning
Tråg
Storlek/dimension
L 0,906" x B 0,906" (23,00 x 23,00mm)
Artikelstatus
Aktiv
Höjd - monterad (max)
0,787" (20,00mm)
Frekvensomfång
50Hz-60Hz